banner590

Son Dakika
banner722

Türk Eğitim-Sen İmza Kampanyası Başlattı!

Türk Eğitim Sen Karaman Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Necati Batur, ‘Öğretmenlik Meslek Kanunu Çıkarılması’ ile ilgili bir basın açıklamasında bulundu.

YEREL 12.11.2020, 14:53
598
Türk Eğitim-Sen İmza Kampanyası Başlattı!
banner762

Yönetim Kurulu Başkanı Batur konuyla ilgili olarak yaptığı basın açıklamasında; “Bilindiği gibi 23 Ekim 2018 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen 2023 Eğitim Vizyonu Tanıtım Toplantısı'nda öğretmenlik Meslek Kanunu'nun çıkarılacağı bilgisi verilmişti.

Ancak o tarihten bugüne kadar geçen iki yıllık sürede yasal düzenlemenin hayata geçirilmesi için bir adım atılmadı.

Türk Eğitim-Sen olarak, 657 sayılı DMK'dan kaynaklanan kazan., haklarımızı geriye götürmeyecek, öğretmenlik mesleğinin saygınlığını artıracak ve statümüzü sağlam bir zemine kavuşturacak bir meslek kanununu yıllardır talep ediyoruz.

Bunun, hem öğretmenlik mesleğinin hem de eğitiminizin geleceği açısından büyük öneme sahip olduğuna inanıyoruz.

Verilen sözlerin üzerinden iki yıl geçmiş olmasına rağmen hala TBMM nezdinde bir girişimde bulunulmamış olması kabul edilemez.

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın himayelerinde kamuoyuna ilan edilen 2023 Eğitim Vizyon Belgesindeki en önemli taahhütlerden bir tanesi olan öğretmenlik Meslek Kanunu bir an ön. TBMM gündemine getirilmelidir. Bu süreçte, başta sendikalar olmak üzere tüm paydaşlarımızın ve çalışanların kanaatleri dikkate alınmalıdır.

Bu amaçla Türk Eğitim-Sen olarak, yasal düzenlemenin bir an önce hayata geçirilmesi için 12- 26 Kasım tarihleri arasında imza kampanyası taşlatıyoruz.

Bütün meslektaşlarımızı, Türk Eğitim-Sen'in düzenlediği imza kampanyasına destek vermeye davet ediyoruz” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
az bulutlu
Namaz Vakti 25 Şubat 2021
İmsak 05:57
Güneş 07:17
Öğle 13:05
İkindi 16:13
Akşam 18:44
Yatsı 19:58

Gelişmelerden Haberdar Olun

@