banner877

banner919

banner928

banner927

banner938

banner722

Vali Işık Vatandaşları Bizzat Uyardı! Vaka Sayısındaki Artış Endişe Verici Boyutta

Ülkemiz ve il genelinde covid-19 ve covid-20 vakalarında artış göstermesi nedeniyle denetimler sıklaştırılırken Dinamik Denetim Modeli ve Haftalık Tematik Denetimler kapsamında işletme sahipleri ve esnaflara yönelik Vali Mehmet Alpaslan Işık’ın bizzat katıldığı denetimler gerçekleştirildi.

YEREL 20.03.2021, 16:32 20.03.2021, 16:37
376
Vali Işık Vatandaşları Bizzat Uyardı! Vaka Sayısındaki Artış Endişe Verici Boyutta
banner762


İsmet Paşa Caddesi ve 1. İstasyon caddesi üzerinde faaliyet gösteren işletmelerle birlikte Cumartesi semt pazarında kurulan esnaflara yönelik gerçekleştirilen denetimler sırasında işletme sahipleri ve esnaflarla birebir görüşmelerde bulunan Vali Işık, maske kullanımı, fiziki mesafe kuralı, masa düzeni ve kalabalık ortamların oluşmaması yönünde uyarılarda bulunduğu esnaflara işyerlerinin yeniden kapanmaması için gereken tedbirleri ve önlemlerini almalarını istedi.

Esnaf ve işletme sahiplerinden tedbirlerin uygulanması noktasında gereken titizliği ve hassasiyeti göstermelerini isteyen Vali Işık, son dönemde yaşanan vaka sayısındaki artışın endişe verici boyutta olduğunu belirterek, bu sinsi düşmanla mücadelede tüm kesimlerin üzerine düşen görevi layıkıyla yerine getirmesinin mücadelenin başarıya ulaşmasında önemli faktör olacağını söyledi. İşletme sahiplerinin yanı sıra denetimler sırasında karşılaştığı vatandaşlara da salgının yayılımın önüne geçilebilmesi için alınan tedbirlere riayet etmeleri konusunda uyarılarda bulunan Vali Işık, “Bu mücadeleyi kazanmak istiyorsak hepimizin aynı duyarlılık içerisinde hareket etmesi gerekiyor. Salgınla mücadelemizi topyekûn halkımızın desteği ile birlikte birlik ve beraberlik içerisinde sürdürdüğümüz müddetçe bu görünmeyen düşmanı birlikte yenebiliriz” dedi. Denetimler sırasında bir işletmenin açılışına da katılan Vali Işık, hayırlı ve bereketli bol kazançlar temennisinde bulunduğu işletme sahibine özellikle masa düzeni, fiziki mesafe, maske kullanımı ve temizlik kurallarına riate edilmesi hususlarında uyarılarda bulunarak “biz işyerlerimizi ve işletmelerimizi kapatılmasından yana değiliz, açık kalması ve halkımıza hizmet vermesinden yanayız” dedi.

İşletme ve esnaflara yönelik denetimler sırasında yolda karşılaştığı yaşlı bir vatandaşımız ile de bir süre sohbet ederek halini hatırını soran Vali Işık, maskesi olmadığı anlaşılan vatandaşımıza temin edilen maskeyi takmasına yardımcı oldu.


Vali Işık daha sonra cumartesi günleri kurulan semt pazarını ziyaret ederek gün içerisindeki denetimlerini sürdürdü. Pazar esnafı ve vatandaşlarla bir süre sohbet ettiği denetimler sırasında Vali Işık, maske kullanımı, fiziki mesafe kuralı, temizlik ve salgının yayılımına neden olan kalabalık ortamlardan uzak durulması konusunda uyarılarda bulundu.


Pazar esnafı ve alışveriş yapan vatandaşlara hayırlı ve bereketli bol kazançlar temennisinde bulunan Vali Mehmet Alpaslan Işık daha sonra semt pazarından ayrıldı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 25 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@