banner464

Yeni Dönemin İlk Başkan Vekili Bir Bayan

Elife Dilara Güngör Başkan Vekili Oldu

Yeni Dönemin İlk Başkan Vekili Bir Bayan

Elife Dilara Güngör Başkan Vekili Oldu

22 Nisan 2014 Salı 16:58
2101 Okunma
Yeni Dönemin İlk Başkan Vekili Bir Bayan
 Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul ÇALIŞKAN Karaman ile ilgili çeşitli temaslarda bulunmak üzere Ankara’ya gitti. Başkan Çalışkan, Başkanlık Makamını Belediye Meclis Üyesi olan Elife Dilara Güngör’e bıraktı. Böylece yeni dönemin ilk başkan vekili bir bayan oldu.
30 Mart 2014 yerel seçimlerinde belediye meclis üyesi seçilen Elife Dilara Güngör Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan’ın vekâlet vermesi ile Belediye Başkanlığı koltuğuna oturdu.

“Bu Görev Benim İçin Bir Onurdur”

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Belediye Başkan Vekili Elife Dilara Güngör şunları söyledi;

“ Belediye Başkanımız Ertuğrul Çalışkan Bey, yeni dönemin ilk başkan vekili görevini tarafıma vermiştir. Öncelikle kendisine teşekkür ediyorum. Bir bayana bu görevi vermesi ayrıca bir anlam taşıyor. Görüyoruz ki AK Parti diğer görev kademelerinde olduğu gibi belediyecilikte de bayanlara önem veren yönetimde söz sahibi olmalarını sağlayan bir anlayışı kurumsallaştırmıştır. Kadın-Erkek, Genç-Yaşlı ve diğer farklılıkların ayrım yapılmadan bütünleştiği bir şehirde başkan vekili ve meclis üyesi olarak hizmet etmek benim için büyük onurdur. Bu günün daha güzel kapılar açmasını temenni ediyorum. Belediye Başkanımızı, hoşgörü ve eşitlik göstergesi olan bu görevlendirmesinden dolayı da tebrik ediyorum”
Son Güncelleme: 23.04.2014 00:11
Yorumlar