Edinilen bilgiye göre, 9 Haziran Pazar günü meydana gelen olayda Hamidiye Mahallesinde bir kadının, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sınavına götürdüğü çocuklarının peşine başıboş dolaşan çoban köpeği takıldı.

Çocuklarını arkasına alarak korumaya çalışan kadın zor anlar yaşadı. O anlar ise MOBESE ve güvenlik kameralarına yansıdı.

O anlara tesadüfen arabasıyla yoldan geçtiği esnada canlı şahit olan Gevher Hatun Anaokulu Müdürü Merve Uzun, ani olarak cep yoldan dümeni kırmak suretiyle olay yerine yaklaşıp, kornaya basarak köpeği uzaklaştırdıktan sonra kadın ve 2 çocuğunu arabasına alarak korudu.

Yaşananları gazetemiz muhabirine anlatan Uzun, Adliye kavşağından geçtiği esnada boynunda dikenli tasması bulunan başıboş iri bir çoban köpeğinin hırlayarak kadın ve 2 çocuğuna saldırmaya hazırlandığını ileri sürdü. Anne çantasını araya koyarak çocuklarını arkasına almıştı. Aracının kornasıyla köpeği uzaklaştırmaya çalıştığını dile getiren Uzun, daha sonrasına kadın ve çocuklarını aracına alarak korumaya çalıştığını sonra da sınav yerine götürdüğünü dile getirdi.