banner464

Yibolar Arası Bahar Şenliği

Bu yıl 5.si düzenlenen Yibolar Arası Bahar Şenliği Ermenek’te yapıldı.

Yibolar Arası Bahar Şenliği

Bu yıl 5.si düzenlenen Yibolar Arası Bahar Şenliği Ermenek’te yapıldı.

06 Haziran 2012 Çarşamba 15:26
1589 Okunma
Yibolar Arası Bahar Şenliği
 Ermenek’te düzenlenen şenliklere Vali Hakkı Teke YİBO, Ermenek Fikret Ünlü YİBO, Göktepe YİBO ve Ayrancı YİBO katıldı. Cumartesi günü masa tenisi, satranç ve voleybol alanında yarışmalar düzenlendi ve sergi açılışı yapıldı. Pazar günü Zeyve ve Ermenek Barajına gezi düzenlendi.

         Öğrencilerin İş Eğitiminde yaptığı çalışmalar Tol Medresesinde sergilendi. Serginin açılışına İl Milli Eğitim Müdürü Bekir AKSOY, Ermenek Belediye Başkanı Necati AKPINAR, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kamil BİLGİÇ,Şube Müdürü Mehmet Akif DUMAN, öğretmenler ve kalabalık bir halk topluluğu katıldı. 

        Açılışta bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Bekir AKSOY:” YİBO ‘lar arasında dostluğu paylaşmayı ve işbirliğini hedeflediğimiz bu etkinlik tam bir şölen havasında geçmiştir. İlimiz YİBO’ ları her geçen gün daha ileri gitmekteler. Gerek fiziksel anlamda gerek eğitim Öğretim yönü gerekse kültürel ve sportif başarıları ile ilimizin yüz akı olmaya devam etmektedir. YİBO’larda okuyan ve tamamı kırsaldan gelen çocuklarımıza sıcak, konforlu ve kaliteli bir hizmet sunulmasında büyük emeği olan, başta Valimiz Sayın Süleyman KAHRAMAN olmak üzere, okul müdürlerimize ve büyük bir özveri ile çalışan öğretmen ve yardımcı personele teşekkür ediyorum” dedi.

      Gün boyu devam eden etkinlikler sonunda akşam öğrenciler şiir ve müzik dinletisi sundular. Ayrıca gündüz yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.    Son Güncelleme: 06.06.2012 18:25
Yorumlar