Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kayseri mitinginde kamu bankalarının promosyon miktarlarını 8 bin ila 12 bin lira arasında belirlediğini açıklamasının ardından, özel bankalar da bu programın bir parçası oldu. SGK'nın yaptığı açıklamada, emekli aylığı alan vatandaşlara yönelik promosyon ödemelerinin 8 bin ila 12 bin lira arasında artırıldığı belirtildi. Ayrıca, ölüm aylığı alan hak sahiplerine de 5 bin lira promosyon ödemesi yapılacağı ifade edildi.

Protokol kapsamında imzalanan bankaların listesi şu şekilde:

 1. Akbank T.A.Ş.
 2. Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş.
 3. Denizbank A.Ş.
 4. Fibabanka A.Ş.
 5. ING Bank A.Ş.
 6. Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş.
 7. Odea Bank A.Ş.
 8. QNB Finansbank A.Ş.
 9. Şekerbank T.A.Ş.
 10. C. Ziraat Bankası A.Ş.
 11. Turkish Bank A.Ş.
 12. Türk Ekonomi Bankası A.Ş.
 13. Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş.
 14. Türkiye Garanti Bankası A.Ş.
 15. Türkiye Halk Bankası A.Ş.
 16. Türkiye İş Bankası A.Ş.
 17. Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O.
 18. Yapı ve Kredi Bankası A.Ş.
 19. Ziraat Katılım Bankası A.Ş.

Açıklamada, bankaların promosyon ödemesi yapabilmesi için emeklilerin ve hak sahiplerinin bankalara başvuruda bulunmaları gerektiği vurgulandı. Belirlenen tutarların asgari seviyede olduğu, bankaların kendi uygulamaları doğrultusunda promosyon miktarlarını artırabilecekleri ifade edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın daha önce yaptığı açıklamalarda, diğer bankaların da kamu bankalarıyla aynı seviyede promosyon ödemeleri yapacaklarına inandığını belirtmişti. Öte yandan, SGK'nın ölüm aylığı alan hak sahiplerine de 5 bin lira promosyon ödemesi yapılacağını duyurmuştu. Promosyon ödemeleri için bankalara başvuru yapılması gerektiği ve diğer bankalarla ilgili çalışmaların sonuçlarının da ayrıca paylaşılacağı kaydedildi.