Karaman Belediyesinin 02-11 Haziran 2023 tarihleri arasında düzenlediği “3. Kitap Günleri” isimli programa yazar veya konuşmacı olarak;

1. Dergâh Yayınları’ndan 2, Kesit Yayınları’ndan 2, Paradigma Akademi’den 1, Karaman Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Yayınları’ndan 1, Karaman Belediyesi Kültür Yayınları’ndan 1 kitabı bulunan bir yazar olarak yine davet edilmedik.

2. Karaman Belediyesi Kültür Yayınları arasında çıkan 3 ciltlik “Karaman Kitabı”nın editörü olmama ve yazarları arasında bulunmama rağmen yine davet edilmedik.

3. Muhtelif konularda 16 kitap bölümü yazmış bir akademisyen olarak yine davet edilmedik.

4. Çeşitli konularda hakemli hakemsiz dergilerde ve ulusal gazetelerde 70’ten fazla makale yazmış, 15’ten fazla bildiri sunmuş bir akademisyen olarak yine davet edilmedik.

5. Karaman’la ilgili projeler yürütmüş, tezler yapmış ve yaptırmış bir öğretim üyesi olarak yine davet edilmedik.

6. Akademik ve popüler yayınlarının neredeyse üçte biri Karaman üzerine olan bir araştırmacı olarak yine davet edilmedik.

7. Uzmanlık alanları Türkçe, Yunus Emre ve dil olan bir bilim adamı olarak yine davet edilmedik.

8. Türkçe, Yunus Emre başta olmak üzere pek çok konuda konuşmalar yapmış, programlar düzenlemiş biri olarak yine davet edilmedik.

9. Doktora tezi Karaman ili ağızları, doçentlik takdim tezi Yunus Emre Divanı Karaman Nüshası olan bir dil ve Yunus Emre uzmanı olarak yine davet edilmedik.

10. Hasbelkader doğduğu şehre ve üniversiteye enstitü müdürü, dekan yardımcısı, dekan vb. unvanlarla hizmet etme imkânı bulmuş bir Karamanlı olarak yine davet edilmedik.

11. Her yıl çok sayıda kitabın neşredildiği KMÜ Edebiyat Fakültesinin bir öğretim üyesi, bu fakültede her yıl en az 5 kitabın yayımlandığı Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nün bölüm başkanı olarak yine davet edilmedik.

12. Bugüne kadar bireysel, çok yazarlı veya bölüm olarak yaklaşık 40 kitaba (araştırma, çeviri, seçki, inceleme…) imza atan ve çeşitli ödüller alan; biri profesör, altısı doçent, dördü doktor öğretim üyesi, dördü doktor, beşi doktora öğrencisinden müteşekkil Türk Dili ve Edebiyatı bölümü kadrosundan hiç kimse, yazar yahut konuşmacı olarak davet edilmemiştir.

Tebrik ve Teşekkür

1. Bölümümüz öğretim üyelerinden Dr. Öğretim Üyesi Hüseyin AKSOY, “The American Folklore Society” tarafından 2022 yılında ABD'nin Oklahoma eyaletinde gerçekleştirilen 134. yıllık toplantısında “Uluslararası Katılımcı Destekleme Ödülü”ne layık görülmüştür. Kendisini tebrik eder, başarılarının devamını dilerim.

2. Bölümümüz öğretim üyelerinden Doç. Dr. Fatih ÖZDEMİR, “Modern Türk Şiirinde Hayvan İmgesi” adlı kitabıyla Nilüfer Belediyesi’nin her yıl düzenlediği “2023 Yılı Mehmet H. Doğan Ödülü”ne layık görülmüştür. Kendisini tebrik eder, başarılarının devamını dilerim.

3. Bölümümüz öğretim üyelerinden Doç. Dr. Mert ÖKSÜZ, “Muharrir ve Matbuat” adlı kitabıyla “Doğan Hızlan Edebiyat Eleştiri ve İnceleme Ödülleri - II” kapsamında “2023 Yılı Doğan Hızlan Edebiyat Eleştiri ve İnceleme Ödülü”ne layık görülmüştür. Kendisini tebrik eder, başarılarının devamını dilerim.