Şimşek, seçim sonuçlarının milletimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını dilerken, önümüzdeki döneme ilişkin ekonomik politikaları da vurguladı.

Şimşek'in açıklamalarına göre, Eylül 2023'te açıklanan Orta Vadeli Programın (OVP) güçlendirilerek kararlılıkla uygulanmaya devam edileceği belirtildi. Ana hedefin enflasyonu kalıcı olarak tek haneye düşürmek olduğu ifade edilirken, bu hedefe ulaşmak için sıkı para, seçici kredi ve gelirler politikasının yanı sıra kamuda harcama kontrolü yaparak tasarrufun ön planda tutulacağı belirtildi.

Şimşek, yapısal reformların hayata geçirilerek ekonomide dönüşüm sağlanacağını ve böylece verimlilik ile rekabet gücünün artırılacağını ifade etti. Bu sayede sürdürülebilir büyüme hedefine ulaşılacak ve sağlanacak kalıcı refah artışının tüm toplum kesimleriyle paylaşılacağı vurgulandı.

Son olarak Şimşek, başarıya giden yolun azim, kararlılık ve sabır gerektirdiğini belirterek, hedeflere ulaşmak için azimli olduklarını, kararlı olduklarını ve başaracaklarını ifade etti.