banner464

KALİTE VE ÇALIŞAN MOTİVASYONU PROJESİ

Karaman İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü çalışanlarına yönelik ''Kurumsal Kalite ve Çalışan Motivasyonu Projesi'' yaptı.

KALİTE VE ÇALIŞAN MOTİVASYONU PROJESİ

Karaman İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü çalışanlarına yönelik ''Kurumsal Kalite ve Çalışan Motivasyonu Projesi'' yaptı.

07 Ağustos 2015 Cuma 15:55
537 Okunma
KALİTE VE ÇALIŞAN MOTİVASYONU PROJESİ
Konuyla ilgili Karaman İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada ''Karaman tarımının geliştirilmesi ve bu bağlamda üreticilerimizin tarımsal gelirlerinin artırılması yönünde çalışmalarına özverili bir şekilde hizmet eden Karaman Gıda Tarım Hayvancılık Müdürlüğümüz çalışanlarına yönelik olarak “Kurumsal Kalite ve Çalışan Motivasyonu” için Mevlana Kalkınma Ajansınca desteklenen eğitim projesi hayata geçiyor. İl Müdürlüğü personeline yönelik iş tükenmişliği sendromunu azaltmayı hedefleyen proje Mevlana Kalkınma Ajansı’nın teknik desteği ile uygulanacak olup, ilk aşamada 40 kişilik bir gruba verilecektir.'' denildi.
İl Müdürlüğü çalışmalarının verimlilik ve motivasyonlarına önemli katkılar sağlayacak olan projenin çiftçilerimize sunulan hizmet kalitesini artıracağına inandığını ifade eden İl Müdürü Ahmet Haşim Keskin: “Stres bir eylem ya da durumun kişi üzerinde yarattığı fiziksel veya psikolojik zorlamaya verilen tepki veya kişilerde meydana gelen ve onları normal faaliyetlerinden sapmaya zorlayan bir durum olarak ifade edilmektedir.  Stres altında çalışan personel bir süre sonra yorulur, bu yorgunluk etkisi istemsiz davranışlara dönüşür. Bu davranışlar da hizmet sunumunda etkinlik ve verim kayıplarına yol açabilmektedir. Bu bağlamda İl Müdürlüğümüzce söz konusu olumsuz etkilerin azaltılmasına yönelik olarak bir proje hazırlanarak Mevlana Kalkınma Ajansına sunularak uygulama aşamasına gelinmiştir.  Projemiz ile müdürlüğümüz bünyesinde görev yapmakta olan personelimize, proje bütçesi olanakları çerçevesinde, belge yönetimi ve stres yönetimi genel başlıkları içerisinde, yazıya başlama ve bitirme, iş ve resmi yazışma kuralları, kurum içi yazışmaları sorunsuz bir şekilde yapılabilmesi, kurum dışı yazışmaları kuralları gereğince yapılabilmesi, raporlama ve tekniği için rapor formatı ve içerik yönü ile ilgili öğrenmiş olduğu bilgiler doğrultusunda amacına uygun veriler hazırlanabilmesi, bilginin paylaşabilmesine yönelik sunum hazırlanması, üslup ve hitap şekilleri, sunum ve iletişim, beden dili konularında eğitim verilecektir. Eğitim kişi başı 34 saat olmak üzere 20 bayan ve 20 bay personel olmak üzere 40 kişilik bir personel grubuna verilecektir. Bu grup içerisinde kurumumuzda görev yapan bay ve bayan 4 adet engelli personelimize de öncelik verilecektir. Eğitimlerin sonunda kurum içi iletişimde iyileşme ile beraber kurumda kalite anlayışının gelişmesine yönelik bir adım, verimliliğin artması için bir ivme ve çalışan tatmini ile iş tükenmişliğinin azaltılmasına yönelik bir aşama gerçekleştirilecektir. Bu eğitimleri tekrarlayarak tüm personele ulaştırmayı hedeflemekteyiz. Böylece çalışanlar arasında stresi oluşturan faktörlerin ve etkilerinin farkına varılarak, stresi engelleyen düşünce modellerinin kavratılması ve stresin zararlı etkilerinden korunulması yoluyla, Kurumun varlık sebebi ve hizmet sunumunu yaptığı nihai grup olan vatandaşlarımızın memnuniyetinin arttırılması nihai hedefimizdir. Söz konusu projemiz Mevlana Kalkınma Ajansı tarafından Teknik Destek Hibe Programı kapsamında desteklenmeye değer görülmüştür.” dedi. 

Son Güncelleme: 07.08.2015 21:43
Yorumlar