Yener, YSK'nin il ve ilçe seçim kurullarının son hazırlıklarını tamamladığını belirterek, seçimlere hazır olduklarını ifade etti.

Yener, Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi Seçim Gözlem Misyonu heyetini YSK'de ağırladıktan sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Mahalli İdareler Genel Seçimleri sürecine ilişkin çalışmaların tamamlandığını belirten Yener, seçimlerin Türk halkına ve demokrasiye hayırlı olmasını diledi.

31 Mart 2024'te gerçekleşecek olan seçimlere ilişkin olarak YSK'nin ve ilçe seçim kurullarının son hazırlıklarını tamamladığını belirten Yener, seçimlerin sağlıklı, güvenli ve huzurlu bir ortamda gerçekleşmesi için gerekli tedbirlerin alındığını vurguladı.

YSK Başkanı Yener, ayrıca, 31 Mart 2019'da yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde yaşanan iptal durumunun tekrarlanmaması için güvenlik önlemlerinin alındığını ve il ve ilçe seçim kurullarının seçimlerin güvenli bir şekilde tamamlanması için gerekli çalışmaları yaptığını belirtti.

Yener, YSK'nin aldığı kararla oy sayım ve döküm işlemlerinin aralıksız olarak devam etmesi gerektiğini ifade ederek, ramazan ayında oruçlu sandık görevlilerinin herhangi bir zorlukla karşılaşmayacağına inandıklarını ve oy sayım işlemlerinin sorunsuz bir şekilde devam edeceğini belirtti.