Bugün telefonla internet dünyasına bakarken eski film afişleri olan bir sayfaya takıldım.  Bu vesileyle de gözlerimin önünden    çocukluğum yani,  50  yıl  öncesi  saf,  temiz  günler   bir  film  şeridi  gibi  düşlerimde  hep  yer  değiştirdi.  Yine derinlere, eskilere  daldım.  Çok güzel, en ideal  yıllarım  maalesef  gerilerde  kalmış. 1960’lı  70’li  yıllardaki  YENİ  SİNEMA    günlerim  bir  film  şeridi  gibi  aklımdan geldi  geçti.

Bir kafede oturup kahve içerken bunlarla yüzleşip haşır neşir oldum. O yıllarda ben  rahmetli  güzel  insan  SÜLEYMAN  amcamdan  (  o  yıllarda  SUCUNUN  KAHVESİ ‘nin  ortağı  idi. )  2,5 lira  harçlığı  kaptım mı  arkadaşlarla  soluğu  o  günün  en  güzide  mekanlarından  YENİ  SİNEMA ‘da  alırdık.

O günün bizim çocukluk gözlemimiz ve hafızamızla 2,5 lira  en  güzel  paraydı.   2,5  lira  ile  hem  sinemaya  girer  ve  hem de  film  arasında  acılı tostumuzu  yaptırır  yanında da  şişe  kolamızı  alır  ve  çok  büyük keyifle  onları  tüketirdik. Bütün kötü alışkanlığımız o yıllarda hepsi bu idi.  Çünkü o yıllarda   uyuşturucu,  fuhuş,  mafya  pislikleri  yoktu.  Maalesef son 20 yılda bütün  pislikler,  şerefsizler  çoğaldı.

Yazımı burada noktalarken  saf ve temiz bir şekilde herkesin  birbirine  güvenle  baktığı ,    halkın  bütün  pisliklere   karşı  dimdik  kale  gibi   birleşerek  mücadele  ettiği    KARAMAN  özlemiyle  sevgi  ve  saygılarımı  sunuyorum.    

YENİ YILINIZ   aydınlık ve  ümit  dolu  olsun.  RABBİM  milletimize  YENİ  YILDA    huzur   ve   güvenlik  dolu  yıllar  nasip  etsin.   Saygılarımla.