Maden, enerji ve inşaat AKP'nin sermaye birikimi için seçtiği üç alan,
Kredi, para ve rant yandaş sermaye yaratmak için AKP'nin bulunmaz nimetidir bu alanlar.
AKP İktidarı yandaşları için
-          Ne kıyı tanıyor ne yayla
-          Ne orman biliyor ne dere
-          Ne kent tanıyor ne tarih
Yaşam alanlarımız yaşamımıza kastedilerek yağmalanıyor.Evet yaşamımıza kastediliyor.Çünkü doğaya kulak vermeyip, teknoloji ve iş makineleriyle doğayı yenip rant elde ettiğini sananlar felakete kulaç atarlar.
Doğanın Diyalektiği eserinde yazarın dediği gibi;  “Doğa üzerindeki zaferle övünmeyiniz, zira kazandığınız her zafer sonrası doğa öcünü alır. Her zafer başlangıçta bekliğiniz sonuçları doğuruyor olsa da doğa intikamını alır, sıcaktan kavrulursunuz, heyelana, sele kapılırsınız, mevsimleri bulamazsınız, kanser olursunuz.”
Üstelik, Mimarlar ve Mühendisler Odasının hazırladığı rapora göre maden işletmesinin yeraltı üretim yöntemi bile 50.300 ağaca mal olacak ilk etapta. Daha sonra açık işletme usulü ile 100.000 lerce ağaç yok olacak.
Şimdi soruyorum ey AKP ?
Değer mi bütün bu güzellikleri yok etmek yandaş bir mütehaidi ihya etmek için ?
Yoksa işin içinde başka bir iş mi var..!
Diren ARTVİN, Diren CERATTEPE
Biz Cumhuriyet Halk Partili gençler olarak Yanınızdayız, Sizinleyiz
Cerattepe'deki haklı mücadelenin, hükumet kanadında ses bulması sonucunda, maden çıkartma işlemi yapan şirket, mahkeme süreci boyunca Cerattepe'deki çalışmalarının durdurulması kararı çıkmıştır.
Artvin halkının bu onurlu mücadelesinin ve direnişinin sonucunda kazanmış olduğu süreci canı gönülden kutluyor, sürecin takipcisi olacağımıza söz veriyoruz.
YUSUF BAŞTUĞ 
Cumhuriyet Halk Partisi Karaman Gençlik Kolları İl Başkanı