banner636

Karaman Üç Hilal'e Emanet

31 Mart Mahalli idareler seçimlerinde ülkemize hizmet aşkıyla yola çıkan ve göreve gelen bütün herkese, bu Beş yıllık dönemde başarılar diliyorum.

Yapılan bu yarışta, bu defa kazanamayanlar için de, elbette dünyanın sonu değil, Rabbim isterse daha neler gösterir ömrü olana.

İlimize hizmet edebilme aşkıyla, Beş siyasi partiden herbiri birbirinden değerli adaylar yarıştı.

Her seçimde olduğu gibi, bu seçiminde mutlaka bir kazananı olacaktı.

Bu dönem için Karaman halkı, Savaş KALAYCI beyi tercih etti.

Seçim öncesi adaylar hakkında siyasi geçmişim nedeniyle herhangi bir değerlendirme yapmak istemedim.

Şimdi; AKP'nin adayı Mahmut Sami Şahin bey, Kılbasan köyünde doğmuş, Konya’mızda üstün görevlerde bulunmuş gayet sevimli birisi. Bir Dr. arkadaşım şöyle demişti, “Celal bey onu şahsında tam tanısan mutlaka ona oy verirdin”.

CHP'nin adayı Emin EGE bey; çok uzun sohbetlerimiz olmasa da, ara sıra selamlaştığımız ve seçim süresince de kişiliği hakkında hiç kimseden olumsuz bir söz duymadığım, Karaman'da yaşayan, belediye işlerini iyi bilen birisi.

İYİ partiden Bahadır Bayraç ha keza, ta rahmetli babasını ve amcasını bile tanıdığım bir dost evladı.

Saadet partisinden

Şaban ŞAHİN Karaman'da Milli Görüş hareketinin duayen isimlerinden, temiz ve dürüst bir kardeşimiz.

Adaylar böylesine güzel ve kaliteli olunca da, ilimizde gayet seviyeli bir seçim yaşadık. Hepsine ayrı ayrı teşekkürlerimizi bildiriyoruz.

MHP adayı Savaş KALAYCI, bu adaylar içinde daha önceleri ismi hiç ön plana çıkmamış, çok fazla tanınmamış olmasına rağmen, çok güzel bir seçim çalışması yürüttü.

MHP genel merkezinin ilk açıkladığı adaylar arasında olmasının zaman farkını iyi kullandı.

Halka çok güzel mesajlar verdi. Mesela “Bu güne kadar kazandığımız ve bu günden sonra kazanacağımız hiç bir makam ve koltuk, sizin o melek kalplerinizden gelen dualardan daha kıymetli değildir” ne güzel bir kalbe dokunuş değil mi?

Karşı rakiplerine devamlı gol attı, kalesinde fazla bir şut görmedi.

Şehrin sorunlarını bir bir işledi ve çözüm yolları üretti.

On bir yıl önce Hollanda'dan geldiğimde, belediye polikinliğinde Dr. Adem DUYAR beyin yanına her vardığımda, kibar, gelenlere ve bana da saygıda kusur etmeyen biri olarak tanıdığım bir genç.

Seçildiğinde ilk aklıma gelen, Hz. Yusuf'u kuyuya atanlar kardeşleri idi, ama o Allah ki! Yusuf'u kuyudan çıkarttı ve Mısıra sultan yaptı.

İşte Rabbim nice Savaş KALAYCI'ları, siyaset uğruna o sürdükleri küçücük odalardan alır, başınıza başkan yapar.

Rabbim utandırmasın

Rabbim yolunuzu hep açık etsin

Rabbim bu şehre güzel hizmetler yapmayı nasip etsin

Bu şehrin insanları elinden geleni yaptı

Şimdi sıra sizde.

Karaman ilimizde yapılan itirazlara rağmen yeni belediye başkanımız MHP’nin adayı olan Savaş Kalaycı olarak kesinleşmiştir.

Başkanlığı kazanmasında en önemli faktör, başta sıcakkanlı olması, çok insanla birebir temas kurması, il, ilçe, ocak, kadın kolları olarak daha iyi çalışmaları, var olan ekonomik sıkıntılarda ayrıca artı getirdi.

En sevdiğim sloganı, “ Karaman’ı  Konya-Karaman olmaktan çıkaracağız.” dır.

Açıklamış olduğu projelerle gündemi hep canlı tuttular. İsrafçı olmayacaklarından her kuruşun hesabını vereceklerine, köylerdeki sorunlara çare olunacağından şehirdeki park yeri derdine kadar verdikleri tüm vaatlerle başarılı bir seçim çalışması yürüttü ve bunun neticesinde elini sıktığı, göz göze geldiği, samimi olarak kucakladığı her insanda etki bırakarak başkanlığı kazandı.

Benim de acizane sizlerden ilk isteğim şudur:

Bölümünde liyakatli, başarılı herhangi bir insanımıza siyaseten dokunur, yerinden alırsanız hakkımı helal etmediğimi bilmenizi isterim.

Gelelim esas konumuza;  oyuncular belirlenmiş, ısınma turları bitmiş, maç daha yeni başlıyor. İşiniz hem çok kolay, hem çok zor arkadaşlar.

Seçmen bu defa iki partiye iki ayrı anahtar vermiştir.

Karaman’ın giriş anahtarını MHP’ye, Belediye meclisinin anahtarını da AKP’ye buyur etmiştir.

Meclis çoğunluğu 17 üyeyle AKP, 11 üyeyle MHP, 3 üyeyle de CHP demiştir.

Eğer ki 17 üyeyle AKP’li meclis üyelerimiz meclis çoğunluğuna güvenerek inatlaşırsa işler zor. MHP ise başkanlığına ve meclisteki azlığına sığınırsa hizmet yine zor.

Burada seçilenlerin asıl gaye ve niyetleri ne? İlimize en güzel hizmeti parti ayrımı gözetmeksizin yapmak değil midir?

Şimdiden belediye borç batağında, gelirlerse işçilerin bile maaşını zor öderler…

Bunca açıkladıkları projeleri ne ile, hangi kaynakla yapacaklar gibi söylem ve düşüncelerden arınarak aklın yolunu seçmeleri en mantıklı hareket olur.

Her iki partinin de liderlerinin seçim akşamı, Cumhur ittifakının devam ettiğini, iktidarda olduklarını buradan bir daha hatırlatırım.

Ayrıca şehrimize seçildiği günden bu yana, Karaman’a unutulmaz hizmetleri olan, maddi ve manevi desteğini hiç esirgemeyen, Karaman sevdalısı bir kalkınma bakanımız Sayın Lütfi ELVAN’ımızı aklınızdan hiç çıkarmayın.

Demem o ki, sizlerin gideceği çok yer, çalacağınız çok kapılar var.

Bakan, milletvekillerimiz, valimiz, belediye başkanı, meclis üyeleri, il genel meclis üyelerimiz, el ele, gönül gönüle verirler, ahenkli bir çalışma yürütürlerse

Kazanan dostluk ve kardeşlik olur, kazanan birlik ve beraberlik, kazanan Karaman, bizler oluruz.

Celal ARSLAN

02-04-2019

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

banner619

banner644

banner612

banner590