Karaman Belediyesine Sürpriz Başkan Adayı

İlahiyatçı, Yapımcı ve Organizatör başkan adayı Karaman’a büyük sürpriz oldu.

banner491
Karaman Belediyesine Sürpriz Başkan Adayı
banner567

Karaman’da Mart 2019 yerel seçimler için belediye başkanlığı aday adayları kendilerini yavaş yavaş belli ederken, yeni duyulan isim Karaman için sürpriz oldu.

İlahiyatçı, Yapımcı ve Organizatör Zühtü Sever, Karaman Belediye Başkanı aday adaylığını açıkladı. Karaman için sürpriz isim olan Sever’in hayatı haber detayında.

ZÜHTÜ SEVER KİMDİR?

Zühtü Sever 1970 yılında Karaman’da doğdu. 1981-88 yılları arasında Karaman İmam Hatip Lisesinde okudu. 1989-92 yılları arasında Pakistan Karachi Abu Bakr Islamic University ve 1992-98 yılları arasında Mısır Kahire Al- Azhar Üniversitesi, İslam Hukuku Bölümü’nden mezun olarak eğitim hayatını tamamladı.

Almanya İHH Yardım Teşkilatı Halkla İlişkiler Müdürü, Afrika Sorumlusu ve Yönetim Kurulu Üyeliği, Yeni Şafak Avrupa Halkla İlişkiler Sorumlusu. Kanal 7 Tv Özel Kalem Müdürü ve Halkla İlişkiler Sorumlusu, Islamic Relief Yardım Teşkilatı Almanya Hessen Bölge Sorumlusu, Ceren Gıda GMBH firmasında Genel Müdürlüğü yaparak iş hayatında büyük başarılar gösteren Sever, halen kendine ait “Ulaşım ve Sağlık Turizmi” firmalarında çalışmakta.

İyi derecede Arapça, Almanca ve İngilizce bilen Sever, yardıma muhtaç 50’ye yakın ülkede yardım faaliyetlerini bizzat organize edip takiplerini yine kendisi yaptı. Bu kapsamda; okullar yapıldı, su kuyuları açıldı, yoksul insanlara evler yapıldı, yüzbinlerce yoksul insana gıda yardımında bulunuldu. Tüm bu faaliyetler de insanlara ve özelikle o ülkenin yetkililerine yardımın Türk insanından ve Türkiye’den geldiğini bunu da karşılık beklemeksizin yaptığını anlattı.

Zühtü Sever, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2018, 14:34
banner559

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner535

banner576

banner581